Skomponuj własne szkolenie

Treść

Wypełnij formularz

Wybierz moduły szkolenia
ModułTrudnośćCzas [h]Krótki opis
Wprowadzenie do Excelałatwy1

Moduł zawiera podstawowe wiadomości na temat programu MS Excel. Wyjaśniony  zostaje interfejs, nawigacja, podstawowe opcje oraz logika funkcjonowania programu.

Praca na klawiaturze i skróty klawiszowełatwy1

W module przybliżone  zostają sposoby szybkiej nawigacji oraz zaznaczania obszarów przy użyciu klawiatury.  Wyjaśnione zostają również najpraktyczniejsze skróty klawiszowe.

Formatowanie komórekłatwy1

W module Formatowanie komórek wyjaśnione  bliżej zostaje  tworzenie, formatowanie oraz zasady działania komórek w arkuszach. 

Kopiowanie i wklejaniełatwy1

W module przybliżone zostają zaawansowane opcje wklejania, umożliwiające szybszą edycję danych.

Sortowanie, filtrowanie i sumy częściowełatwy1

Moduł wyjaśnia sposoby sortowania, filtrowania oraz tworzenia sum częściowych.

Podstawowe formułyłatwy1

W tym module wyjaśnione zostaje od podstaw tworzenie nowych  formuł  oraz czytanie / korygowani  już istniejących.

Adresowanie relatywnełatwy1

Adresowanie relatywne tłumaczy jak zmieniają się formuły w momencie ich kopiowania/ przenoszenia/ przeciągania w inne miejsce arkusza oraz wyjaśnia jak zapobiec ich naruszeniu podczas tej czynności. 

Wstęp do Power Pointałatwy1

W tym module wyjaśniony zostaje interfejs oraz podstawowe zasady działania programu Power Point służącego do tworzenia prezentacji.

Tworzenie tabelłatwy1

Moduł wyjaśnia w jaki sposób utworzyć tabele, jakie dodatkowe możliwości się z tym wiążą  oraz jak zmienia się praca na danych w nich zawartych.

Formuły tekstoweśredni2

Moduł uczy praktycznego  wykorzystania funkcji tekstowych  oraz formatowanie danych za pomocą przycisk „Tekst jako kolumny”.

Formuły datśredni2

Moduł uczy praktycznego używania formuł związanych z datami i czasem oraz wykonywania rozmaitych działań z ich wykorzystaniem.

Formuła wyszukaj pionowośredni2

Wyszukaj Pionowo jest jedną z kluczowych formuł używanych przy codziennej pracy na dużych ilościach danych, dlatego poświęcony jest jej osobny moduł.  Wyjaśniamy w nim dokładnie logike działania formuły, jej parametry oraz rozwiazujemy wiele praktycznych przykładów. Podczas ćwiczeń  wyjaśniane są również główne przyczyny błędów w niej występujących i wskazówki jak ich unikać.  

Tabele przestawneśredni2

Interaktywne tabele przestawne są niezwykle wygodnym i efektywnym narzędziem służącym do analizy danych.  W tym module wyjaśnione zostają zasady ich tworzenia oraz edytowania w celu osiągniecia jak najlepszej prezentacji.

Formuły logiczneśredni2

Wynik formuł logicznych jest zależny od postawionego warunku i różny w zależności od tego czy jest on spełniony czy nie.  Wykorzystanie tych formuł jest powszechne i niezbędne przy codziennej pracy w programie Excel. W tym module zostają omówione zasady działania większosci z nich. 

Formatowanie warunkoweśredni2

W module przedstawione jest jak za pomocą formatowania warunkowego ( automatycznej zmiany formatowania komórek, dla których spełnione są określone kryteria) można dokonać analizy  danych i jej graficznej prezentacji. 

Walidacja danychśredni2

Walidacja danych służy do ograniczana wpisów komórek tylko do wybranych wartości. Najczęściej jest wykorzystywana  przy  tworzeniu list z gotowymi wartościami  do wybrania.  Podczas tego modułu wytłumaczone zostanie jak taka listę stworzyć, jak i również przedstawione zostaną pozostałe praktyczne możliwości walidacji danych 

Filtr zaawansowanyśredni2

Moduł wyjaśnia zasady działania filtru zaawansowanego niezbędnego przy analizie dużych plików. Pozwala on na założenie filtru na danych na wielu wartościach jednocześnie. 

Ochrona arkusza oraz danych w arkuszuśredni2

W module wyjaśnione sa możliwości zabezpieczania arkusza bądź też jego części przed edycją, chronienie hasłem oraz ukrywanie części danych.

Analiza danych za pomocą wykresówśredni2

W module porusza sa kwestie związane z tworzeniem oraz edycja wykresów. Tworzenie wykresów z wieloma osiami i seriami danych. Łączenie wykresu z tabelą bądź też tabelą przestawną.

Podstawy nagrywania makrśredni2

W tym module wytłumaczone zostaje mechanizm nagrywania i odtwarzania makr oraz ich odczytania w VBA. 

Zaawansowane wykorzystanie formuł (ćwiczenia z użyciem wielu formuł)wysoki3

Jest to moduł zawierający kompleksowe, praktyczne ćwiczenia wymagające szerokiej znajomości Excela.  Poprzez łączenie wielu formuł jednocześnie pokazuje jak sprawnie rozwiązywać  skomplikowane zagadnienia. 

Makra: podstawy programowania w Visual Basicwysoki3

W tym module przedstawione  zostają podstawy programowania w Visual Basic.  Wyjaśnione zostaje jak łączyć, edytować i dopisywać kod do nagranych makr oraz jak tworzyć wyskakujące okna tekstowe.  

Makra: importowanie i eksportowanie danych do/z Excelawysoki3

Moduł zawiera informacje jak przemieszczać dane pomiędzy wieloma plikami, tworzyć nowe, nadpisywać, tworzyć listę plików zawartych w folderze  oraz wiele innych. 

Makra: tworzenie pętliwysoki3

Istotnym elementem tworzenia w Visual Basic jest zapętlanie części kodu by wybrana czynność została wykonana wielokrotnie. 

Makra: tworzenie i wysyłanie maili z Outlooka za pomocą Visual Basicwysoki3

Za pomocą Visual Basic można tworzyć kod wykonujący czynności w różnych aplikacjach. W module ćwiczone jest  pisanie kodu  łączącego Excela z Outlookiem w celu automatyzacji wysyłania maili. 

Automatyzacja procesów w programie księgowym SAP przy użyciu Visual Basicwysoki3

Ten moduł przeznaczony jest dla firm posługujących  się programem księgowym SAP.  Ćwiczone jest nagrywanie czynności w tej aplikacji, importowanie oraz eksportowanie danych za pomocą Excela. 

Wybranych modułów: 0 Szacowany czas szkolenia: 0 h
Chcesz poznać więcej szczegółów? Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą!